Top Stories

Top Stories
Headlines

Wrestling falls to No. 13 Limestone

Wrestling

GAFFNEY, S.C. – The Lander wrestling team got a decision from Myles Starke at 184 pounds, but No. 13 Limestone was too much for the Bearcats as the Saints earned a 40-3 victory.

Bearcats set for three duals this weekend

Wrestling

GREENWOOD – The Lander wrestling team competes in three duals this weekend, two against ranked opponents. Lander faces No. 13 Limestone in Gaffney on Friday before battling No. 22 Colorado Mesa and Coker on Saturday in Hartsville.

Load More
Videos
Schedule

Results

May 02
Baseball 2:00 PM
at Belmont Abbey
Apr 26
Baseball 2:00 PM
at USC Aiken
Apr 25
Baseball 4:00 PM
at USC Aiken
Apr 25
Men's Rugby TBA
vs. SRC 7s Finals
@ Charlotte, N.C.
Apr 24
Baseball 7:00 PM
at USC Aiken
Apr 24
Softball 4:00 PM
at Ga. Southwestern
Apr 24
Softball 2:00 PM
at Ga. Southwestern
Apr 22
Softball 7:00 PM
vs. USC Aiken
Apr 22
Softball 5:00 PM
vs. USC Aiken
Apr 19
Softball 4:00 PM
vs. Francis Marion
Apr 19
Softball 2:00 PM
vs. Francis Marion
Apr 19
Baseball 1:00 PM
vs. Ga. Southwestern
Apr 19
Women's Rugby TBA
at Guilford
Guilford 7s Event
Apr 18
Softball 4:00 PM
vs. UNC Pembroke
Apr 18
Softball 2:00 PM
vs. UNC Pembroke
Apr 18
Baseball 2:00 PM
vs. Ga. Southwestern
Apr 18
Women's Tennis 12:00 PM
at Francis Marion
Apr 18
Men's Tennis 12:00 PM
at Francis Marion
Apr 18
Men's Lacrosse 11:00 AM
vs. Lewis
Apr 17
Baseball 6:00 PM
vs. Ga. Southwestern
Apr 15
Baseball 5:00 PM
at Tusculum
Apr 15
Women's Tennis 2:30 PM
at North Greenville
Apr 15
Men's Tennis 2:30 PM
at North Greenville
Apr 14
Softball 3:00 PM
at Queens (N.C.)
Apr 14
Softball 1:00 PM
at Queens (N.C.)
Apr 11
Men's Lacrosse 4:00 PM
at Young Harris
Apr 11
Baseball 4:00 PM
at Georgia College
Apr 11
Women's Lacrosse 2:00 PM
vs. Montevallo
Apr 11
Baseball 1:00 PM
at Georgia College
Apr 10
Baseball 6:00 PM
at Georgia College
Apr 10
Women's Tennis TBA
vs. Ga. Southwestern
Apr 09
Women's Tennis 3:00 PM
vs. Columbus St.
Apr 09
Men's Tennis 2:30 PM
vs. Columbus St.
Apr 08
Women's Lacrosse 4:00 PM
at Shorter
Apr 08
Softball 3:00 PM
at Augusta
Apr 08
Softball 1:00 PM
at Augusta
Apr 07
Baseball 6:00 PM
at Anderson (S.C.)
Apr 05
Baseball 2:00 PM
at Young Harris
Apr 05
Women's Tennis 1:00 PM
at Young Harris
Apr 05
Men's Tennis 1:00 PM
at Young Harris
Apr 05
Women's Rugby TBA
at Queens (NC)
Queens Invitational 7s - National Qualifier
Apr 04
Baseball 4:00 PM
at Young Harris
Apr 04
Women's Lacrosse 2:00 PM
at Lee
Apr 04
Men's Tennis 1:00 PM
at North Georgia
Apr 04
Women's Tennis 11:00 AM
at North Georgia
Apr 04
Men's Rugby TBA
vs. SRC 7s 3rd Stop
@ Elon, N.C.
Apr 03
Baseball 7:00 PM
at Young Harris
Apr 03
Softball 6:00 PM
at Georgia College
Apr 03
Softball 4:00 PM
at Georgia College
Apr 02
Men's Lacrosse 7:00 PM
at Newberry
Apr 01
Baseball 5:00 PM
vs. Tusculum
Apr 01
Softball 4:00 PM
at Coker
Hartsville, S.C.
Apr 01
Women's Tennis 3:00 PM
vs. Johnson C. Smith
Apr 01
Men's Tennis 3:00 PM
vs. Johnson C. Smith
Apr 01
Softball 2:00 PM
at Coker
Hartsville, S.C.
Mar 30
Women's Golf
at Bearcat Invitational
@ Greenwood, S.C.
Mar 29
Women's Tennis 2:00 PM
vs. Augusta
Mar 29
Baseball 1:00 PM
at UNC Pembroke
Mar 29
Men's Tennis 1:00 PM
vs. Alabama Huntsville
@ Milledgeville, Ga.
Mar 29
Women's Rugby TBA
at Queens (NC)
Queens 7s Event
Mar 28
Men's Lacrosse 3:00 PM
vs. Shorter
Mar 28
Baseball 3:00 PM
at UNC Pembroke
Mar 28
Women's Lacrosse 1:00 PM
at Young Harris
Mar 27
Baseball 7:00 PM
at UNC Pembroke
Mar 27
Softball 2:00 PM
vs. North Georgia
Mar 27
Softball 12:00 PM
vs. North Georgia
Mar 26
Men's Lacrosse 4:00 PM
vs. Montevallo
Mar 25
Softball 6:00 PM
vs. Erskine
Mar 25
Softball 4:00 PM
vs. Erskine
Mar 25
Women's Tennis 3:00 PM
at Limestone
Mar 24
Baseball 6:00 PM
vs. Anderson (S.C.)
Mar 23
Men's Golf
at Bearcat Classic
@ Greenwood, S.C.
Mar 22
Softball 5:00 PM
vs. Flagler
Mar 22
Softball 3:00 PM
vs. Flagler
Mar 22
Women's Lacrosse 1:00 PM
vs. Alabama Huntsville
Mar 22
Baseball 1:00 PM
vs. North Georgia
Mar 22
Men's Tennis 1:00 PM
at Flagler
Mar 22
Women's Rugby TBA
vs. Home 7s Invitational
Mar 21
Baseball 3:00 PM
vs. North Georgia
Mar 21
Men's Lacrosse 12:00 PM
at Quincy
Mar 21
Men's Rugby TBA
vs. SRC 7s 2nd Stop
@ Greenville, S.C.
Mar 20
Women's Lacrosse 7:00 PM
vs. Mount Olive
Mar 20
Baseball 5:00 PM
vs. North Georgia
Mar 20
Softball 2:00 PM
at Young Harris
Mar 20
Men's Tennis 2:00 PM
vs. Newberry
Mar 20
Softball 12:00 PM
at Young Harris
Mar 18
Softball 7:00 PM
vs. Claflin
Mar 18
Softball 5:00 PM
vs. Claflin
Mar 18
Women's Lacrosse 4:00 PM
vs. Catawba
Mar 17
Baseball 6:00 PM
at Southern Wesleyan
Mar 16
Men's Tennis 3:00 PM
vs. Limestone
Mar 16
Women's Golf
at Coker Invitational
@ Hartsville, S.C.
Mar 16
Men's Golf
at Bobcat Invitational
@ Eatonton, Ga.
Mar 15
Softball 4:00 PM
at Columbus St.
Mar 15
Softball 2:00 PM
at Columbus St.
Mar 15
Baseball 1:00 PM
vs. Francis Marion
Mar 14
Baseball 2:00 PM
vs. Francis Marion
Mar 14
Women's Tennis 1:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Mar 14
Men's Lacrosse 12:00 PM
vs. Indianapolis
Mar 14
Wrestling
All Day at NCAA Division II National Championships
@ Sioux Falls, S.D.
Mar 13
Softball 7:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Mar 13
Baseball 6:00 PM
vs. Francis Marion
Mar 13
Softball 5:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Mar 13
Wrestling
All Day at NCAA Division II National Championships
@ Sioux Falls, S.D.
Mar 12
Women's Tennis 3:00 PM
vs. Erskine
Mar 11
Men's Lacrosse 4:00 PM
vs. Notre Dame de Namur
Mar 10
Softball 7:00 PM
vs. Converse
Mar 10
Softball 5:00 PM
vs. Converse
Mar 10
Baseball 5:00 PM
vs. Belmont Abbey
Mar 10
Women's Lacrosse 2:00 PM
at St. Andrews
Mar 08
Softball 7:00 PM
vs. East Stroudsburg
Mar 08
Softball 5:00 PM
vs. East Stroudsburg
Mar 08
Baseball 12:00 PM
vs. Flagler
Mar 08
Men's Golf
at Southeastern Collegiate
@ Valdosta, Ga.
Mar 07
Baseball 2:00 PM
vs. Flagler
Mar 06
Baseball 6:00 PM
vs. Flagler
Mar 06
Women's Lacrosse 5:00 PM
at Embry-Riddle (FL)
Mar 06
Men's Lacrosse 1:00 PM
vs. Davis & Elkins
Mar 05
Women's Tennis 4:00 PM
at Rollins
Mar 05
Softball 2:00 PM
at Nova Southeastern
Mar 05
Softball 12:00 PM
at Nova Southeastern
Mar 05
Women's Tennis TBA
vs. Saint Anselm
@ Winter Park, Fla.
Mar 04
Baseball 6:00 PM
vs. North Greenville
Mar 04
Men's Lacrosse 4:00 PM
at North Greenville
Mar 04
Women's Lacrosse TBA
vs. Davis & Elkins
@ Orlando, Fla.
Mar 03
Softball 2:00 PM
at Florida Southern
Mar 03
Men's Tennis 2:00 PM
vs. USC-Sumter
Mar 03
Women's Tennis 1:00 PM
at Lynn
Mar 03
Softball 12:00 PM
at Florida Southern
Mar 02
Women's Lacrosse 7:30 PM
at Rollins
Mar 02
Women's Golf
at Low Country Invitational
@ Bluffton, S.C.
Mar 02
Women's Tennis TBA
vs. Grand Valley St.
@ Orlando, Fla.
Mar 01
Softball 5:00 PM
vs. Walsh
Bearcat Challenge
Mar 01
Softball 3:00 PM
vs. Virginia-Wise
Bearcat Challenge
Mar 01
Baseball 1:00 PM
at Columbus St.
Mar 01
Men's Tennis 1:00 PM
at Lenoir-Rhyne
Mar 01
Women's Tennis 10:00 AM
at Flagler
Feb 29
Softball 5:00 PM
vs. Walsh
Bearcat Challenge
Feb 29
Men's Basketball 3:30 PM
at USC Aiken
Feb 29
Softball 3:00 PM
vs. Emmanuel (Ga.)
Bearcat Challenge
Feb 29
Baseball 2:00 PM
at Columbus St.
Feb 29
Women's Basketball 1:30 PM
at USC Aiken
Feb 29
Men's Lacrosse 1:00 PM
vs. Mars Hill
Feb 29
Wrestling
All Day at NCAA Super Region II Championships
@ Pembroke, N.C.
Feb 29
Men's Rugby TBA
vs. SRC 7s 1st Stop
@ Charleston, S.C.
Feb 28
Baseball 6:00 PM
at Columbus St.
Feb 28
Women's Tennis 1:00 PM
at Savannah St.
Feb 27
Softball 5:00 PM
at North Greenville
Feb 27
Softball 3:00 PM
at North Greenville
Feb 27
Men's Tennis 2:30 PM
vs. Georgia College
Feb 26
Men's Basketball 7:30 PM
at Georgia College
Feb 26
Women's Basketball 5:30 PM
at Georgia College
Feb 26
Women's Lacrosse 4:00 PM
at Limestone
Feb 25
Baseball 6:00 PM
at Newberry
Feb 24
Men's Golf
at Hurricane Invitational
@ Albany, Ga.
Feb 23
Baseball 1:00 PM
vs. Augusta
Feb 23
Women's Tennis 1:00 PM
vs. Georgia College
Feb 22
Men's Basketball 3:30 PM
vs. Francis Marion
Homecoming/Senior Day
Feb 22
Baseball 2:00 PM
vs. Augusta
Feb 22
Women's Basketball 1:30 PM
vs. Francis Marion
Feb 22
Men's Tennis 1:00 PM
vs. Queens (N.C.)
Feb 21
Softball 5:00 PM
vs. Lenoir-Rhyne
Feb 21
Baseball 5:00 PM
vs. Augusta
Feb 21
Softball 3:00 PM
vs. Lenoir-Rhyne
Feb 20
Women's Tennis 4:00 PM
vs. Belmont Abbey
Feb 20
Women's Tennis 1:00 PM
vs. Belmont Abbey
Feb 20
Men's Tennis 1:00 PM
vs. Belmont Abbey
Feb 20
Wrestling
7:00 PM Newberry
vs. Lander
Feb 19
Men's Basketball 7:30 PM
vs. Flagler
Feb 19
Women's Basketball 5:30 PM
vs. Flagler
Feb 19
Women's Lacrosse 5:00 PM
at North Greenville
Feb 19
Wrestling
7:00 PM at Queens
Feb 17
Women's Golf
at Converse College Spring Invite
@ Spartanburg, S.C.
Feb 17
Men's Golf
at Newberry Invitational
@ Kiawah Island, S.C.
Feb 16
Softball 2:00 PM
vs. Concord
Bearcat/Fleet Invitational
Feb 16
Baseball 2:00 PM
at Claflin
Feb 15
Softball 5:00 PM
vs. Belmont Abbey
Bearcat/Fleet Invitational
Feb 15
Men's Basketball 3:30 PM
at North Georgia
Feb 15
Women's Lacrosse 3:00 PM
at Mars Hill
Feb 15
Women's Tennis 3:00 PM
vs. Lenoir-Rhyne
Feb 15
Baseball 2:00 PM
at Claflin
Feb 15
Women's Basketball 1:30 PM
at North Georgia
Feb 15
Softball 1:00 PM
vs. Carson-Newman
Bearcat/Fleet Invitational
Feb 15
Men's Lacrosse 12:00 PM
vs. Lees-McRae
Feb 15
Women's Tennis 11:00 AM
vs. Converse
Feb 15
Men's Rugby TBA
at Furman U Invitational 7s
Feb 14
Softball 5:00 PM
vs. Tusculum
Bearcat/Fleet Invitational
Feb 14
Baseball 4:00 PM
at Claflin
Feb 14
Softball 3:00 PM
vs. King (Tenn.)
Bearcat/Fleet Invitational
Feb 13
Women's Tennis 2:00 PM
vs. Queens (N.C.)
Feb 13
Men's Tennis 2:00 PM
vs. Augusta
Feb 12
Men's Basketball 7:30 PM
vs. UNC Pembroke
Feb 12
Women's Basketball 5:30 PM
vs. UNC Pembroke
Feb 12
Women's Lacrosse 4:00 PM
vs. Erskine
Feb 12
Men's Lacrosse 4:00 PM
at Emmanuel (GA)
Feb 12
Men's Tennis 1:30 PM
at Emmanuel (Ga.)
Feb 11
Baseball 5:00 PM
vs. Newberry
Feb 10
Women's Golf
at World Golf Invitational
@ St. Augustine, Fla.
Feb 09
Softball 4:00 PM
vs. Limestone
Bearcat Round Robin
Feb 09
Softball 1:30 PM
vs. Piedmont International
Bearcat Round Robin
Feb 09
Baseball 1:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Feb 09
Wrestling
All Day at Newberry Open
@ Newberry, S.C.
Feb 09
Women's Tennis TBA
vs. Florence Championships
@ Florence, S.C.
Feb 08
Softball 4:00 PM
vs. Limestone
Bearcat Round Robin
Feb 08
Men's Basketball 3:30 PM
vs. Columbus St.
Feb 08
Baseball 3:30 PM
at Emmanuel (Ga.)
Feb 08
Softball 1:30 PM
vs. Piedmont International
Bearcat Round Robin
Feb 08
Women's Basketball 1:30 PM
vs. Columbus St.
Feb 08
Women's Lacrosse 12:00 PM
at Southern Wesleyan
Feb 08
Women's Tennis TBA
vs. Florence Championships
@ Florence, S.C.
Florence Championships
Feb 08
Men's Tennis TBA
vs. City of Florence Invitational
@ Florence, S.C.
Feb 07
Baseball 1:00 PM
vs. Cedarville
@ Franklin Springs, Ga.
Feb 05
Men's Basketball 7:30 PM
at Augusta
Feb 05
Women's Basketball 5:30 PM
at Augusta
Feb 05
Wrestling
7:00 PM UNC Pembroke
vs. Lander
Feb 04
Baseball 3:30 PM
at North Greenville
Feb 02
Men's Tennis 1:00 PM
at Valdosta St.
Feb 01
Men's Basketball 3:30 PM
vs. Young Harris
Feb 01
Baseball 2:30 PM
at Erskine
Feb 01
Women's Basketball 1:30 PM
vs. Young Harris
Feb 01
Women's Lacrosse 1:00 PM
vs. Newberry
Feb 01
Men's Lacrosse 12:00 PM
at Alabama Huntsville
Feb 01
Baseball 11:00 AM
at Erskine
Jan 31
Baseball 5:00 PM
vs. Erskine
Jan 31
Women's Tennis 2:00 PM
vs. Georgia Gwinnett
Exhibition
Jan 29
Men's Basketball 7:30 PM
vs. Georgia College
Jan 29
Women's Basketball 5:30 PM
vs. Georgia College
Jan 25
Men's Basketball 3:30 PM
vs. USC Aiken
Jan 25
Women's Basketball 1:30 PM
vs. USC Aiken
Jan 24
Wrestling
5:30 PM King
vs. Lander
Jan 24
Wrestling
7:00 PM Emmanuel
vs. Lander
Jan 22
Men's Basketball 7:30 PM
at Flagler
Jan 22
Women's Basketball 5:30 PM
at Flagler
Jan 20
Men's Basketball 3:30 PM
vs. Clayton St.
Jan 20
Women's Basketball 1:30 PM
vs. Clayton St.
Jan 18
Men's Basketball Final
vs. North Georgia
W, 96-82
Jan 18
Women's Basketball Final
vs. North Georgia
W, 87-81
Jan 18
Wrestling
L, 21-13 at Colorado Mesa
@ Hartsville, S.C.
Jan 18
Wrestling
L, 27-9 at Coker
Jan 17
Wrestling
L, 40-3 at Limestone
Jan 15
Men's Basketball Final
at UNC Pembroke
L, 104-85
Jan 15
Women's Basketball Final
at UNC Pembroke
W, 67-56
Jan 11
Men's Basketball Final
at Francis Marion
W, 100-80
Jan 11
Women's Basketball Final
at Francis Marion
W, 82-67
Jan 10
Wrestling
All Day at NWCA Collegiate Open
@ Louisville, Ky.
Jan 09
Wrestling
W, 23-20 at Kentucky Wesleyan
Jan 08
Men's Basketball Final
vs. Augusta
W, 88-82
Jan 08
Women's Basketball Final
vs. Augusta
W, 86-55
Jan 04
Men's Basketball Final
at Ga. Southwestern
L, 89-86
Jan 04
Women's Basketball Final
at Ga. Southwestern
W, 64-52
Dec 21
Men's Basketball Final
at Columbus St.
W, 89-75
Dec 21
Women's Basketball Final
at Columbus St.
W, 92-78
Dec 19
Men's Basketball Final
at Young Harris
W, 95-85
Dec 19
Women's Basketball Final
at Young Harris
W, 71-57
Dec 19
Wrestling
L, 25-21 at Belmont Abbey
Dec 15
Wrestling
All Day at Midwest Classic
@ Indianapolis, Ind.
Dec 14
Women's Basketball Final
at Clayton St.
W, 89-81
Dec 14
Wrestling
All Day at Midwest Classic
@ Indianapolis, Ind.
Dec 11
Men's Basketball Final
at Coker
W, 80-74
Dec 11
Women's Basketball Final
at Lee
L, 75-61
Dec 11
Wrestling
W, 41-13 Truett McConnell
vs. Lander
Dec 04
Wrestling
L, 24-23 Mount Olive
vs. Lander
Nov 26
Men's Basketball Final
vs. Barton
W, 93-84
Nov 26
Women's Basketball Final
vs. Barton
W, 87-61
Nov 24
Wrestling
All Day at Tornado Open
@ Bristol, Tenn.
Nov 23
Women's Volleyball Final
vs. Flagler
L, 3-2
@ Aiken, S.C.
PBC Tournament Semifinal
Nov 23
Men's Basketball Final
vs. Coker
W, 85-63
Nov 23
Women's Basketball Final
at Limestone
L, 82-69
Nov 22
Women's Volleyball Final
vs. Francis Marion
W, 3-2
@ Aiken, S.C.
PBC Tournament Quarterfinals
Nov 20
Men's Basketball Final
at Emmanuel (Ga.)
L, 70-68
Nov 19
Women's Basketball Final
vs. Anderson (S.C.)
W, 77-70
Nov 17
Men's Soccer Final
vs. Francis Marion
L, 1-0
@ Blanchard Woods Park - Evans, Ga.
PBC Tournament Championship Game
Nov 16
Men's Basketball Final
at Lenoir-Rhyne
W, 75-68
Nov 16
Men's Rugby Final
at Christendom
L, 86-0
Mid-Atlantic South Regional
Nov 16
Women's Volleyball Final
at Augusta
L, 3-2
Nov 15
Men's Soccer Final
vs. Clayton St.
W, 3-1
@ Evans
PBC Tournament Semifinal
Nov 15
Women's Volleyball Final
at Georgia College
W, 3-2
Nov 14
Women's Basketball Final
vs. Erskine
W, 93-47
District 50 Education Game
Nov 13
Men's Basketball Final
vs. Erskine
W, 74-66
Nov 12
Women's Soccer Final
at Flagler
L, 2-0
PBC Tournament Quarterfinals
Nov 10
Men's Rugby Final
at Elon
W, 43-16
Nov 10
Wrestling
All Day at UNCP Classic
@ Pembroke, N.C.
Nov 09
Men's Basketball Final
vs. Southern Wesleyan
L, 87-85
@ St. Augustine, FL
Southeast Region Conference Challenge
Nov 09
Men's Soccer Final
at Flagler
L, 6-2
Nov 09
Women's Basketball Final
vs. Carson-Newman
L, 77-69
PBC/SAC Challenge
Nov 09
Women's Volleyball Final
at Flagler
L, 3-0
Nov 09
Women's Soccer Final
vs. Ga. Southwestern
W, 8-0
Aramark serving beer/wine
Nov 09
Women's Cross Country
at NCAA Southeast Regionals (6K)
@ Wingate, N.C.
Nov 09
Men's Cross Country
at NCAA Southeast Regionals
@ Wingate, N.C.
Nov 08
Women's Basketball Final
vs. Lenoir-Rhyne
W, 92-65
PBC/SAC Challenge
Nov 08
Men's Basketball Final
vs. Anderson (S.C.)
W, 78-72
@ St. Augustine, Fla. (Flagler Gym)
Southeast Region Conference Challenge
Nov 06
Men's Soccer Final
vs. Clayton St.
W, 1-0
Aramark serving beer/wine
Nov 05
Women's Volleyball Final
at USC Aiken
L, 3-2
Nov 02
Men's Soccer Final
vs. Ga. Southwestern
W, 3-0
Aramark serving beer/wine
Nov 02
Women's Volleyball Final
vs. Francis Marion
W, 3-1
Nov 02
Women's Soccer Final - OT
at Flagler
L, 3-2
Nov 02
Men's Rugby Final
at Coastal Carolina
L, 21-19
Nov 02
Wrestling
All Day at Georgia Open
@ Franklin Springs, Ga.
Nov 01
Women's Volleyball Final
vs. UNC Pembroke
W, 3-0
Oct 30
Women's Soccer Final
vs. USC Aiken
L, 1-0
Aramark serving beer/wine
Oct 29
Men's Soccer Final
vs. Lenoir-Rhyne
W, 7-1
Aramark serving beer/wine
Oct 28
Women's Golf
9th at Jekyll-O-Lantern Intercollegiate
@ Jekyll Island, Ga.
Oct 27
Women's Rugby Final
at Lee
W, 40-27
Oct 27
Women's Tennis TBA
vs. Bearcat Invitational
Oct 26
Men's Soccer Final
at North Georgia
W, 2-0
Oct 26
Women's Soccer Final - 2OT
at Albany St. (Ga.)
L, 2-1
Oct 26
Women's Cross Country
9:00 AM at Peach Belt Conference Championship (6K)
@ Lumberton, N.C.
Oct 26
Men's Cross Country 10:15 AM
10:15 AM at Peach Belt Conference Championship
@ Lumberton, N.C.
Oct 26
Women's Tennis TBA
vs. Bearcat Invitational
Oct 25
Women's Tennis TBA
vs. Bearcat Invitational
Oct 24
Women's Volleyball Final
vs. USC Aiken
W, 3-2
Oct 23
Men's Soccer Final
vs. Carson-Newman
W, 1-0
Oct 23
Women's Soccer Final
at UNC Pembroke
L, 1-0

Events

Jan 20
Women's Basketball 1:30 PM
vs. Clayton St.
Jan 20
Men's Basketball 3:30 PM
vs. Clayton St.
Jan 22
Women's Basketball 5:30 PM
at Flagler
Jan 22
Men's Basketball 7:30 PM
at Flagler
Jan 24
Wrestling
5:30 PM King
vs. Lander
Jan 24
Wrestling
7:00 PM Emmanuel
vs. Lander
Jan 25
Women's Basketball 1:30 PM
vs. USC Aiken
Jan 25
Men's Basketball 3:30 PM
vs. USC Aiken
Jan 29
Women's Basketball 5:30 PM
vs. Georgia College
Jan 29
Men's Basketball 7:30 PM
vs. Georgia College
hashtag

Buttons

Schedule Tabs

Schedule
Wed Oct 23
Final
at UNC Pembroke L, 1-0
Wed Oct 23
Final
vs. Carson-Newman W, 1-0
Thu Oct 24
Final
vs. USC Aiken W, 3-2
Fri Oct 25
TBA
vs. Bearcat Invitational
Sat Oct 26
at Peach Belt Conference Championship (6K) 9:00 AM
@ Lumberton, N.C.
Sat Oct 26
10:15 AM
at Peach Belt Conference Championship 10:15 AM
@ Lumberton, N.C.
Sat Oct 26
TBA
vs. Bearcat Invitational
Sat Oct 26
Final - 2OT
at Albany St. (Ga.) L, 2-1
Sat Oct 26
Final
at North Georgia W, 2-0
Sun Oct 27
TBA
vs. Bearcat Invitational
Sun Oct 27
Final
at Lee W, 40-27
Mon Oct 28
at Jekyll-O-Lantern Intercollegiate 9th
@ Jekyll Island, Ga.
Tue Oct 29
Final
vs. Lenoir-Rhyne W, 7-1
Aramark serving beer/wine
Wed Oct 30
Final
vs. USC Aiken L, 1-0
Aramark serving beer/wine
Fri Nov 01
Final
vs. UNC Pembroke W, 3-0
Sat Nov 02
at Georgia Open All Day
@ Franklin Springs, Ga.
Sat Nov 02
Final
at Coastal Carolina L, 21-19
Sat Nov 02
Final - OT
at Flagler L, 3-2
Sat Nov 02
Final
vs. Francis Marion W, 3-1
Sat Nov 02
Final
vs. Ga. Southwestern W, 3-0
Aramark serving beer/wine
Tue Nov 05
Final
at USC Aiken L, 3-2
Wed Nov 06
Final
vs. Clayton St. W, 1-0
Aramark serving beer/wine
Fri Nov 08
Final
vs. Anderson (S.C.) W, 78-72
@ St. Augustine, Fla. (Flagler Gym) Southeast Region Conference Challenge
Fri Nov 08
Final
vs. Lenoir-Rhyne W, 92-65
PBC/SAC Challenge
Sat Nov 09
at NCAA Southeast Regionals (6K)
@ Wingate, N.C.
Sat Nov 09
at NCAA Southeast Regionals
@ Wingate, N.C.
Sat Nov 09
Final
vs. Ga. Southwestern W, 8-0
Aramark serving beer/wine
Sat Nov 09
Final
at Flagler L, 3-0
Sat Nov 09
Final
vs. Carson-Newman L, 77-69
PBC/SAC Challenge
Sat Nov 09
Final
at Flagler L, 6-2
Sat Nov 09
Final
vs. Southern Wesleyan L, 87-85
@ St. Augustine, FL Southeast Region Conference Challenge
Sun Nov 10
at UNCP Classic All Day
@ Pembroke, N.C.
Sun Nov 10
Final
at Elon W, 43-16
Tue Nov 12
Final
at Flagler L, 2-0
PBC Tournament Quarterfinals
Wed Nov 13
Final
vs. Erskine W, 74-66
Thu Nov 14
Final
vs. Erskine W, 93-47
District 50 Education Game
Fri Nov 15
Final
at Georgia College W, 3-2
Fri Nov 15
Final
vs. Clayton St. W, 3-1
@ Evans PBC Tournament Semifinal
Sat Nov 16
Final
at Augusta L, 3-2
Sat Nov 16
Final
at Christendom L, 86-0
Mid-Atlantic South Regional
Sat Nov 16
Final
at Lenoir-Rhyne W, 75-68
Sun Nov 17
Final
vs. Francis Marion L, 1-0
@ Blanchard Woods Park - Evans, Ga. PBC Tournament Championship Game
Tue Nov 19
Final
vs. Anderson (S.C.) W, 77-70
Wed Nov 20
Final
at Emmanuel (Ga.) L, 70-68
Fri Nov 22
Final
vs. Francis Marion W, 3-2
@ Aiken, S.C. PBC Tournament Quarterfinals
Sat Nov 23
Final
at Limestone L, 82-69
Sat Nov 23
Final
vs. Coker W, 85-63
Sat Nov 23
Final
vs. Flagler L, 3-2
@ Aiken, S.C. PBC Tournament Semifinal
Sun Nov 24
at Tornado Open All Day
@ Bristol, Tenn.
Tue Nov 26
Final
vs. Barton W, 87-61
Tue Nov 26
Final
vs. Barton W, 93-84
Wed Dec 04
L, 24-23 Mount Olive
vs. Lander
Wed Dec 11
W, 41-13 Truett McConnell
vs. Lander
Wed Dec 11
Final
at Lee L, 75-61
Wed Dec 11
Final
at Coker W, 80-74
Sat Dec 14
at Midwest Classic All Day
@ Indianapolis, Ind.
Sat Dec 14
Final
at Clayton St. W, 89-81
Sun Dec 15
at Midwest Classic All Day
@ Indianapolis, Ind.
Thu Dec 19
at Belmont Abbey L, 25-21
Thu Dec 19
Final
at Young Harris W, 71-57
Thu Dec 19
Final
at Young Harris W, 95-85
Sat Dec 21
Final
at Columbus St. W, 92-78
Sat Dec 21
Final
at Columbus St. W, 89-75
Sat Jan 04
Final
at Ga. Southwestern W, 64-52
Sat Jan 04
Final
at Ga. Southwestern L, 89-86
Wed Jan 08
Final
vs. Augusta W, 86-55
Wed Jan 08
Final
vs. Augusta W, 88-82
Thu Jan 09
at Kentucky Wesleyan W, 23-20
Fri Jan 10
at NWCA Collegiate Open All Day
@ Louisville, Ky.
Sat Jan 11
Final
at Francis Marion W, 82-67
Sat Jan 11
Final
at Francis Marion W, 100-80
Wed Jan 15
Final
at UNC Pembroke W, 67-56
Wed Jan 15
Final
at UNC Pembroke L, 104-85
Fri Jan 17
at Limestone L, 40-3
Sat Jan 18
at Colorado Mesa L, 21-13
@ Hartsville, S.C.
Sat Jan 18
at Coker L, 27-9
Sat Jan 18
Final
vs. North Georgia W, 87-81
Sat Jan 18
Final
vs. North Georgia W, 96-82
Mon Jan 20
1:30 PM
vs. Clayton St.
Mon Jan 20
3:30 PM
vs. Clayton St.
Wed Jan 22
5:30 PM
at Flagler
Wed Jan 22
7:30 PM
at Flagler
Fri Jan 24
5:30 PM King
vs. Lander
Fri Jan 24
7:00 PM Emmanuel
vs. Lander
Sat Jan 25
1:30 PM
vs. USC Aiken
Sat Jan 25
3:30 PM
vs. USC Aiken
Wed Jan 29
5:30 PM
vs. Georgia College
Wed Jan 29
7:30 PM
vs. Georgia College
Fri Jan 31
2:00 PM
vs. Georgia Gwinnett
Exhibition
Fri Jan 31
5:00 PM
vs. Erskine
Sat Feb 01
11:00 AM
at Erskine
Sat Feb 01
12:00 PM
at Alabama Huntsville
Sat Feb 01
1:00 PM
vs. Newberry
Sat Feb 01
1:30 PM
vs. Young Harris
Sat Feb 01
2:30 PM
at Erskine
Sat Feb 01
3:30 PM
vs. Young Harris
Sun Feb 02
1:00 PM
at Valdosta St.
Tue Feb 04
3:30 PM
at North Greenville
Wed Feb 05
7:00 PM UNC Pembroke
vs. Lander
Wed Feb 05
5:30 PM
at Augusta
Wed Feb 05
7:30 PM
at Augusta
Fri Feb 07
1:00 PM
vs. Cedarville
@ Franklin Springs, Ga.
Sat Feb 08
TBA
vs. Florence Championships
@ Florence, S.C. Florence Championships
Sat Feb 08
TBA
vs. City of Florence Invitational
@ Florence, S.C.
Sat Feb 08
12:00 PM
at Southern Wesleyan
Sat Feb 08
1:30 PM
vs. Piedmont International
Bearcat Round Robin
Sat Feb 08
1:30 PM
vs. Columbus St.
Sat Feb 08
3:30 PM
vs. Columbus St.
Sat Feb 08
3:30 PM
at Emmanuel (Ga.)
Sat Feb 08
4:00 PM
vs. Limestone
Bearcat Round Robin
Sun Feb 09
at Newberry Open All Day
@ Newberry, S.C.
Sun Feb 09
TBA
vs. Florence Championships
@ Florence, S.C.
Sun Feb 09
1:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Sun Feb 09
1:30 PM
vs. Piedmont International
Bearcat Round Robin
Sun Feb 09
4:00 PM
vs. Limestone
Bearcat Round Robin
Mon Feb 10
at World Golf Invitational
@ St. Augustine, Fla.
Tue Feb 11
5:00 PM
vs. Newberry
Wed Feb 12
1:30 PM
at Emmanuel (Ga.)
Wed Feb 12
4:00 PM
vs. Erskine
Wed Feb 12
4:00 PM
at Emmanuel (GA)
Wed Feb 12
5:30 PM
vs. UNC Pembroke
Wed Feb 12
7:30 PM
vs. UNC Pembroke
Thu Feb 13
2:00 PM
vs. Queens (N.C.)
Thu Feb 13
2:00 PM
vs. Augusta
Fri Feb 14
3:00 PM
vs. King (Tenn.)
Bearcat/Fleet Invitational
Fri Feb 14
4:00 PM
at Claflin
Fri Feb 14
5:00 PM
vs. Tusculum
Bearcat/Fleet Invitational
Sat Feb 15
TBA
at Furman U Invitational 7s
Sat Feb 15
11:00 AM
vs. Converse
Sat Feb 15
12:00 PM
vs. Lees-McRae
Sat Feb 15
1:00 PM
vs. Carson-Newman
Bearcat/Fleet Invitational
Sat Feb 15
1:30 PM
at North Georgia
Sat Feb 15
2:00 PM
at Claflin
Sat Feb 15
3:00 PM
at Mars Hill
Sat Feb 15
3:00 PM
vs. Lenoir-Rhyne
Sat Feb 15
3:30 PM
at North Georgia
Sat Feb 15
5:00 PM
vs. Belmont Abbey
Bearcat/Fleet Invitational
Sun Feb 16
2:00 PM
vs. Concord
Bearcat/Fleet Invitational
Sun Feb 16
2:00 PM
at Claflin
Mon Feb 17
at Converse College Spring Invite
@ Spartanburg, S.C.
Mon Feb 17
at Newberry Invitational
@ Kiawah Island, S.C.
Wed Feb 19
at Queens 7:00 PM
Wed Feb 19
5:00 PM
at North Greenville
Wed Feb 19
5:30 PM
vs. Flagler
Wed Feb 19
7:30 PM
vs. Flagler
Thu Feb 20
7:00 PM Newberry
vs. Lander
Thu Feb 20
1:00 PM
vs. Belmont Abbey
Thu Feb 20
1:00 PM
vs. Belmont Abbey
Thu Feb 20
4:00 PM
vs. Belmont Abbey
Fri Feb 21
3:00 PM
vs. Lenoir-Rhyne
Fri Feb 21
5:00 PM
vs. Lenoir-Rhyne
Fri Feb 21
5:00 PM
vs. Augusta
Sat Feb 22
1:00 PM
vs. Queens (N.C.)
Sat Feb 22
1:30 PM
vs. Francis Marion
Sat Feb 22
2:00 PM
vs. Augusta
Sat Feb 22
3:30 PM
vs. Francis Marion
Homecoming/Senior Day
Sun Feb 23
1:00 PM
vs. Augusta
Sun Feb 23
1:00 PM
vs. Georgia College
Mon Feb 24
at Hurricane Invitational
@ Albany, Ga.
Tue Feb 25
6:00 PM
at Newberry
Wed Feb 26
4:00 PM
at Limestone
Wed Feb 26
5:30 PM
at Georgia College
Wed Feb 26
7:30 PM
at Georgia College
Thu Feb 27
2:30 PM
vs. Georgia College
Thu Feb 27
3:00 PM
at North Greenville
Thu Feb 27
5:00 PM
at North Greenville
Fri Feb 28
1:00 PM
at Savannah St.
Fri Feb 28
6:00 PM
at Columbus St.
Sat Feb 29
at NCAA Super Region II Championships All Day
@ Pembroke, N.C.
Sat Feb 29
TBA
vs. SRC 7s 1st Stop
@ Charleston, S.C.
Sat Feb 29
1:00 PM
vs. Mars Hill
Sat Feb 29
1:30 PM
at USC Aiken
Sat Feb 29
2:00 PM
at Columbus St.
Sat Feb 29
3:00 PM
vs. Emmanuel (Ga.)
Bearcat Challenge
Sat Feb 29
3:30 PM
at USC Aiken
Sat Feb 29
5:00 PM
vs. Walsh
Bearcat Challenge
Sun Mar 01
10:00 AM
at Flagler
Sun Mar 01
1:00 PM
at Columbus St.
Sun Mar 01
1:00 PM
at Lenoir-Rhyne
Sun Mar 01
3:00 PM
vs. Virginia-Wise
Bearcat Challenge
Sun Mar 01
5:00 PM
vs. Walsh
Bearcat Challenge
Mon Mar 02
at Low Country Invitational
@ Bluffton, S.C.
Mon Mar 02
TBA
vs. Grand Valley St.
@ Orlando, Fla.
Mon Mar 02
7:30 PM
at Rollins
Tue Mar 03
12:00 PM
at Florida Southern
Tue Mar 03
1:00 PM
at Lynn
Tue Mar 03
2:00 PM
at Florida Southern
Tue Mar 03
2:00 PM
vs. USC-Sumter
Wed Mar 04
TBA
vs. Davis & Elkins
@ Orlando, Fla.
Wed Mar 04
4:00 PM
at North Greenville
Wed Mar 04
6:00 PM
vs. North Greenville
Thu Mar 05
TBA
vs. Saint Anselm
@ Winter Park, Fla.
Thu Mar 05
12:00 PM
at Nova Southeastern
Thu Mar 05
2:00 PM
at Nova Southeastern
Thu Mar 05
4:00 PM
at Rollins
Fri Mar 06
1:00 PM
vs. Davis & Elkins
Fri Mar 06
5:00 PM
at Embry-Riddle (FL)
Fri Mar 06
6:00 PM
vs. Flagler
Sat Mar 07
2:00 PM
vs. Flagler
Sun Mar 08
at Southeastern Collegiate
@ Valdosta, Ga.
Sun Mar 08
12:00 PM
vs. Flagler
Sun Mar 08
5:00 PM
vs. East Stroudsburg
Sun Mar 08
7:00 PM
vs. East Stroudsburg
Tue Mar 10
2:00 PM
at St. Andrews
Tue Mar 10
5:00 PM
vs. Converse
Tue Mar 10
5:00 PM
vs. Belmont Abbey
Tue Mar 10
7:00 PM
vs. Converse
Wed Mar 11
4:00 PM
vs. Notre Dame de Namur
Thu Mar 12
3:00 PM
vs. Erskine
Fri Mar 13
at NCAA Division II National Championships All Day
@ Sioux Falls, S.D.
Fri Mar 13
5:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Fri Mar 13
6:00 PM
vs. Francis Marion
Fri Mar 13
7:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Sat Mar 14
at NCAA Division II National Championships All Day
@ Sioux Falls, S.D.
Sat Mar 14
12:00 PM
vs. Indianapolis
Sat Mar 14
1:00 PM
at Emmanuel (Ga.)
Sat Mar 14
2:00 PM
vs. Francis Marion
Sun Mar 15
1:00 PM
vs. Francis Marion
Sun Mar 15
2:00 PM
at Columbus St.
Sun Mar 15
4:00 PM
at Columbus St.
Mon Mar 16
at Coker Invitational
@ Hartsville, S.C.
Mon Mar 16
at Bobcat Invitational
@ Eatonton, Ga.
Mon Mar 16
3:00 PM
vs. Limestone
Tue Mar 17
6:00 PM
at Southern Wesleyan
Wed Mar 18
4:00 PM
vs. Catawba
Wed Mar 18
5:00 PM
vs. Claflin
Wed Mar 18
7:00 PM
vs. Claflin
Fri Mar 20
12:00 PM
at Young Harris
Fri Mar 20
2:00 PM
at Young Harris
Fri Mar 20
2:00 PM
vs. Newberry
Fri Mar 20
5:00 PM
vs. North Georgia
Fri Mar 20
7:00 PM
vs. Mount Olive
Sat Mar 21
TBA
vs. SRC 7s 2nd Stop
@ Greenville, S.C.
Sat Mar 21
12:00 PM
at Quincy
Sat Mar 21
3:00 PM
vs. North Georgia
Sun Mar 22
TBA
vs. Home 7s Invitational
Sun Mar 22
1:00 PM
vs. Alabama Huntsville
Sun Mar 22
1:00 PM
vs. North Georgia
Sun Mar 22
1:00 PM
at Flagler
Sun Mar 22
3:00 PM
vs. Flagler
Sun Mar 22
5:00 PM
vs. Flagler
Mon Mar 23
at Bearcat Classic
@ Greenwood, S.C.
Tue Mar 24
6:00 PM
vs. Anderson (S.C.)
Wed Mar 25
3:00 PM
at Limestone
Wed Mar 25
4:00 PM
vs. Erskine
Wed Mar 25
6:00 PM
vs. Erskine
Thu Mar 26
4:00 PM
vs. Montevallo
Fri Mar 27
12:00 PM
vs. North Georgia
Fri Mar 27
2:00 PM
vs. North Georgia
Fri Mar 27
7:00 PM
at UNC Pembroke
Sat Mar 28
1:00 PM
at Young Harris
Sat Mar 28
3:00 PM
vs. Shorter
Sat Mar 28
3:00 PM
at UNC Pembroke
Sun Mar 29
TBA
at Queens (NC)
Queens 7s Event
Sun Mar 29
1:00 PM
at UNC Pembroke
Sun Mar 29
1:00 PM
vs. Alabama Huntsville
@ Milledgeville, Ga.
Sun Mar 29
2:00 PM
vs. Augusta
Mon Mar 30
at Bearcat Invitational
@ Greenwood, S.C.
Wed Apr 01
2:00 PM
at Coker
Hartsville, S.C.
Wed Apr 01
3:00 PM
vs. Johnson C. Smith
Wed Apr 01
3:00 PM
vs. Johnson C. Smith
Wed Apr 01
4:00 PM
at Coker
Hartsville, S.C.
Wed Apr 01
5:00 PM
vs. Tusculum
Thu Apr 02
7:00 PM
at Newberry
Fri Apr 03
4:00 PM
at Georgia College
Fri Apr 03
6:00 PM
at Georgia College
Fri Apr 03
7:00 PM
at Young Harris
Sat Apr 04
TBA
vs. SRC 7s 3rd Stop
@ Elon, N.C.
Sat Apr 04
11:00 AM
at North Georgia
Sat Apr 04
1:00 PM
at North Georgia
Sat Apr 04
2:00 PM
at Lee
Sat Apr 04
4:00 PM
at Young Harris
Sun Apr 05
TBA
at Queens (NC)
Queens Invitational 7s - National Qualifier
Sun Apr 05
1:00 PM
at Young Harris
Sun Apr 05
1:00 PM
at Young Harris
Sun Apr 05
2:00 PM
at Young Harris
Tue Apr 07
6:00 PM
at Anderson (S.C.)
Wed Apr 08
1:00 PM
at Augusta
Wed Apr 08
3:00 PM
at Augusta
Wed Apr 08
4:00 PM
at Shorter
Thu Apr 09
2:30 PM
vs. Columbus St.
Thu Apr 09
3:00 PM
vs. Columbus St.
Fri Apr 10
TBA
vs. Ga. Southwestern
Fri Apr 10
6:00 PM
at Georgia College
Sat Apr 11
1:00 PM
at Georgia College
Sat Apr 11
2:00 PM
vs. Montevallo
Sat Apr 11
4:00 PM
at Young Harris
Sat Apr 11
4:00 PM
at Georgia College
Tue Apr 14
1:00 PM
at Queens (N.C.)
Tue Apr 14
3:00 PM
at Queens (N.C.)
Wed Apr 15
2:30 PM
at North Greenville
Wed Apr 15
2:30 PM
at North Greenville
Wed Apr 15
5:00 PM
at Tusculum
Fri Apr 17
6:00 PM
vs. Ga. Southwestern
Sat Apr 18
11:00 AM
vs. Lewis
Sat Apr 18
12:00 PM
at Francis Marion
Sat Apr 18
12:00 PM
at Francis Marion
Sat Apr 18
2:00 PM
vs. UNC Pembroke
Sat Apr 18
2:00 PM
vs. Ga. Southwestern
Sat Apr 18
4:00 PM
vs. UNC Pembroke
Sun Apr 19
TBA
at Guilford
Guilford 7s Event
Sun Apr 19
1:00 PM
vs. Ga. Southwestern
Sun Apr 19
2:00 PM
vs. Francis Marion
Sun Apr 19
4:00 PM
vs. Francis Marion
Wed Apr 22
5:00 PM
vs. USC Aiken
Wed Apr 22
7:00 PM
vs. USC Aiken
Fri Apr 24
2:00 PM
at Ga. Southwestern
Fri Apr 24
4:00 PM
at Ga. Southwestern
Fri Apr 24
7:00 PM
at USC Aiken
Sat Apr 25
TBA
vs. SRC 7s Finals
@ Charlotte, N.C.
Sat Apr 25
4:00 PM
at USC Aiken
Sun Apr 26
2:00 PM
at USC Aiken
Sat May 02
2:00 PM
at Belmont Abbey
No Event
No Event
No Event
View Full Schedule
Standings
Conf Overall
North Georgia 19-11 33-20
Flagler 19-11 30-23
USC Aiken 18-12 32-22
Young Harris 16-12 36-21
Georgia College 15-13 26-21
Columbus St. 15-14 31-20
Francis Marion 15-14 28-21
Ga. Southwestern 14-16 23-30
Lander 13-17 18-32
UNC Pembroke 11-19 21-27
Augusta 7-23 18-31
Full Standings
Conf Overall
Augusta 19-3 28-6
USC Aiken 18-4 27-6
Francis Marion 16-6 21-9
UNC Pembroke 15-7 21-10
Georgia College 12-10 17-12
Young Harris 11-11 13-16
Lander 11-11 12-17
Columbus St. 8-14 13-16
Clayton St. 7-15 10-18
North Georgia 6-16 11-17
Flagler 5-17 8-20
Ga. Southwestern 4-18 6-22
Full Standings
Conf Overall
North Georgia 19-3 30-5
Lander 18-4 24-9
Flagler 17-5 21-8
Clayton St. 16-6 21-10
USC Aiken 12-10 16-13
Columbus St. 11-11 16-13
Francis Marion 9-13 12-15
Georgia College 8-14 10-19
UNC Pembroke 7-15 8-20
Augusta 6-16 7-21
Ga. Southwestern 5-17 8-20
Young Harris 4-18 6-22
Full Standings
Conf Overall
Young Harris 7-0 17-1-1
Lander 6-1 16-2-3
Francis Marion 4-3 9-7
North Georgia 4-3 7-6-2
Flagler 3-3-1 5-10-1
Clayton St. 2-5 3-11-3
USC Aiken 0-5-2 3-7-2
Ga. Southwestern 0-6-1 3-10-2
UNC Pembroke 0-0 0-0
Full Standings
Conf Overall
Columbus St. 10-0 18-1-2
Lander 7-2-1 12-2-3
Flagler 7-2-1 12-4-2
North Georgia 6-3-1 10-5-1
UNC Pembroke 6-3-1 10-5-1
Georgia College 3-4-3 11-5-5
Clayton St. 3-5-2 6-6-4
Young Harris 4-6 6-9-1
USC Aiken 2-7-1 4-10-1
Francis Marion 2-8 5-10-1
Ga. Southwestern 0-10 3-14
Full Standings
Conf Overall
North Georgia 16-4 45-13
Young Harris 15-5 44-20
Columbus St. 15-5 35-16
Georgia College 12-8 34-18
UNC Pembroke 7-13 22-27
Augusta 3-17 11-37
USC Aiken 3-17 21-29
Flagler 13-7 31-23
Francis Marion 10-10 31-19
Ga. Southwestern 10-10 29-26
Lander 6-14 21-25
Full Standings
Conf Overall
Columbus St. 9-0 28-3
Flagler 7-2 16-8
USC Aiken 7-2 19-4
Lander 7-2 18-6
Augusta 3-6 9-9
Francis Marion 2-7 10-10
Young Harris 1-8 1-14
Ga. Southwestern 0-9 4-16
North Georgia 5-4 15-8
Georgia College 4-5 11-8
Full Standings
Conf Overall
Columbus St. 9-0 26-5
North Georgia 7-2 22-6
USC Aiken 6-3 14-4
Flagler 8-1 17-8
Francis Marion 4-5 14-8
Augusta 3-6 11-8
Lander 2-7 8-15
Young Harris 1-8 1-12
Clayton St. 0-0 0-0
Ga. Southwestern 0-9 6-13
Georgia College 5-4 14-8
Full Standings
Conf Overall
USC Aiken 11-1 23-5
Lander 8-4 22-8
Augusta 7-5 24-8
Georgia College 6-6 17-13
Flagler 6-6 12-15
Francis Marion 4-8 13-15
Columbus St. 0-0 0-0
UNC Pembroke 0-12 10-21
Full Standings

Twitter

Facebook

Instagram

    Sponsors